O mně

Účetnictví je jako úklid – skoro nikdo ho nedělá rád, ale udělat se musí. Pomáhám lidem na volné noze, firmám i řemeslníkům zbavit se nepříjemných povinností spojených s vedením účetnictví a daněmi. Oni tak mohou věnovat svůj často vzácný čas rodině nebo realizaci svých dalších úžasných projektů.

Předtím, než jsem se na tuto cestu vydala, jsem ale musela projít mnoho slepých uliček, na jejichž konci často čekalo jen velké zklamání a ponaučení. Strávila jsem více než 14 let studiem a prací ve velkých korporacích. I když jsem podnikání studovala a vždy jsem se tak trochu jako podnikatelka viděla, dlouho jsem váhala.

Byla jsem dlouhé roky zaměstnána, nejprve jako auditor a poté jako senior účetní v IT firmě, kde jsem se po krátké době vypracovala na manažerku účetního týmu. I když mě práce s lidmi, čísly, excelem, SAPem a dalšími chytrými nástroji velmi bavila, cítila jsem, že bych si raději práci organizovala sama tak, abych ji udělala co nejefektivněji.

Často jsem slýchala od známých, kteří se pustili do podnikání, jak těžké je najít spolehlivou účetní, jak pro samá daňová přiznání a kontrolní hlášení nemají čas na zvyšování prodeje a marketing, který je tak důležitý pro úspěšné fungování firmy, kolik mají v hlavě nápadů, které pro mraky faktur nestíhají realizovat a jak tyto nepříjemné povinnosti odkládají na úplně poslední chvíli, často i smířeni s pokutou.

Nějakou dobu mi ale ještě trvalo, než jsem si uvědomila, že to, co oni nesnášejí, já vlastně dělám ráda. Teď jsem tu ale pro Vás, tak se se mnou neváhejte spojit.