Kdo jsem

Více než 12 let se věnuji financím, účetnictví a managementu. To, co je pro mnoho podnikatelů nepříjemnou povinností, je pro mě zábava a užívám si, že mohu pomáhat firmám i živnostníkům uvolnit ruce na to, co je naplňuje.

Účetnictví je jako úklid – skoro nikdo ho nedělá rád, ale udělat se musí. Pomáhám lidem na volné noze, řemeslníkům a firmám zbavit se nepříjemných povinností spojených s vedením účetnictví a daněmi. Oni tak mohou věnovat svůj často vzácný čas rodině nebo realizaci svých dalších úžasných projektů.

Na mé práci mě asi nejvíce baví analytická stránka účetnictví a práce se systémy. A to, co mě baví, ráda předávám dál.

Předtím, než jsem se na tuto cestu vydala, jsem ale musela projít mnoho slepých uliček, na jejichž konci často čekalo jen velké zklamání a ponaučení. Strávila jsem více než 14 let studiem a prací ve velkých korporacích. I když jsem podnikání studovala a vždy jsem se tak trochu jako podnikatelka viděla, dlouho jsem váhala.

Byla jsem dlouhé roky zaměstnána, nejprve jako auditor a poté jako senior účetní v IT firmě, kde jsem se po velmi krátké době vypracovala na manažerku účetního týmu. I když mě práce s lidmi, čísly, excelem, SAPem a dalšími chytrými nástroji velmi bavila, často jsem cítila, že bych si raději práci organizovala sama tak, abych ji udělala co nejefektivněji.

Často jsem slýchala od známých, kteří se pustili do podnikání, jak těžké je najít spolehlivou účetní, jak pro samá daňová přiznání a kontrolní hlášení nemají čas na zvyšování prodeje a marketing, který je tak důležitý pro úspěšné fungování firmy, kolik mají v hlavě nápadů, které pro mraky faktur nestíhají realizovat a jak tyto nepříjemné povinnosti odkládají na úplně poslední chvíli, často i smířeni s pokutou.

Nějakou dobu mi ale ještě trvalo, než jsem si uvědomila, že to, co oni nesnášejí, já vlastně dělám ráda.